Wyszukaj wg. numeru DEX, OE, SKF, GATES, SNR i innych…

Średnica wewnętrzna

Średnica zewnętrzna

Szerokość

Rolki i napinacze

Rolki i napinacze to części umożliwiające poprawne działanie paska rozrządu. To elementy, które odpowiadają za bezpieczne funkcjonowanie całego pojazdu – dlatego warto zadbać o ich regularną wymianę.

Poznaj produkty z kategorii rolek i napinaczy od firmy Dexwal!

Wyświetlanie 1–18 z 1295 wyników

Do czego służą rolki i napinacze paska rozrządu?

Rolki i napinacze to części o znaczącym wpływie na działanie całego pojazdu. Ich zadaniem jest zachowanie odpowiedniego naprężenia paska rozrządu – dzięki temu ten może bezpiecznie funkcjonować i pozwalać na poprawny ruch całego pojazdu. Z ich użyciem można zadbać o sprawną, bezproblemową jazdę w dowolnych warunkach. Istotny jest jednak czas eksploatacji tego typu elementów: wymiana jest wymagana najczęściej po przejechaniu 60–100 tysięcy kilometrów. Dokładna wartość zależy od producenta. Należy przy tym zaznaczyć, że nawet przed osiągnięciem takiego przebiegu warto regularnie kontrolować stan całego układu rozrządu – w tym właśnie rolek i napinaczy. W ten sposób można uniknąć kosztownych awarii, które zakłócają pracę pojazdu i uniemożliwiają jego użytkowanie.

Czym objawia się awaria rolki napinacza?

Awaria rolek i napinaczy układu rozrządu w pierwszej kolejności objawia się hałasami wydobywającymi się spod maski w trakcie jazdy. Najczęściej jest to charakterystyczny pisk związany z uszkodzeniem paska; w przypadku problemów z napinaczem można za to przeważnie usłyszeć szum. Mogą się pojawić również przerwy w ładowaniu akumulatora, które będą wiązać się z problemami z działaniem radia czy klimatyzacji. W przypadku zauważenia pierwszych objawów należy zareagować jak najszybciej, aby uniknąć dalszych problemów i poważniejszych awarii.

Usterki układu rozrządu i jego poszczególnych elementów mogą wiązać się z różnymi konsekwencjami, które będą prowadzić do kosztownych napraw. Z tego względu należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o tego typu komponenty. Rolki, napinacze i cały pasek powinno się wymieniać nie tylko w przypadku powstania bezpośredniej awarii, lecz także wtedy, gdy pojazd przejedzie określoną liczbę kilometrów. To również dobry pomysł w przypadku zakupu używanego samochodu.

Jak wybrać rolki i napinacze do pojazdu?

Wybierając nowe rolki i napinacze do swojego pojazdu, należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Można wymienić przede wszystkim napinacze mechaniczne i hydrauliczne – poszczególne rodzaje sprawdzają się w nieco innych samochodach. Obydwa z nich można znaleźć w ofercie firmy Dexwal. Zapewniamy dostęp do sprawdzonych części, które można wyszukać pod kątem szerokości oraz średnicy wewnętrznej i zewnętrznej. W efekcie możliwe jest łatwe dobranie odpowiedniej części do konkretnego pojazdu. Co istotne, wszystkie rolki i napinacze w naszym sklepie są opisane szczegółową specyfikacją, która pozwala od razu określić wszelkie najważniejsze kwestie związane z wybranym produktem.

Dexwal to nie tylko wysokiej jakości produkty i rozbudowana oferta, lecz także profesjonalne wsparcie dla wszystkich klientów. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze rolek i napinaczy lub masz pytania dotyczące dowolnej części z naszego asortymentu, skontaktuj się z nami!