Piaskarki

Wraz z nadejściem zimy, niskich temperatur i opadów śniegu na drogach warunki robią się niezbyt przyjazne dla kierowców. Warstwa lodu powstała na drodze może przyczynić się do zwiększenia liczby nieszczęśliwych zdarzeń drogowych. W takiej sytuacji istotne jest przygotowanie nawierzchni tak, aby można się było po niej bezpiecznie poruszać. Podobnie w przypadku chodników i dróg dla pieszych – posypywanie drogi piaskiem pozwala się po niej bezpiecznie poruszać. Tu do akcji wkraczają niezastąpione maszyny, jakimi są piaskarki komunalne, które sprawią, że poprawią się warunki na każdej drodze.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Czym jest piaskarka?

Piaskarka jest to urządzenie służące rozprowadzaniu piasku bądź innego materiału na powierzchnię drogi w sposób równomierny. Posiada napęd hydrauliczny oraz system łopat, dzięki którym materiał jest w odpowiedniej ilości rozprowadzany. Piaskarki komunalne wykorzystywane są przede wszystkim przez służby porządkowe zarządu dróg, lokalne lub gminne, w celu zabezpieczenia nawierzchni przed skutkami oblodzenia. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty umożliwiają one zabezpieczenie tych miejsc, do których nie mają dostępu wielkogabarytowe piaskarki. Ich konstrukcja umożliwia bezpieczny rozrzut bez ryzyka uszkodzenia mijanych pojazdów, czy też pieszych. Mini piaskarki na zabezpieczenie dróg, chodników, przystanków autobusowych oraz innych miejsc, w których istnieje niebezpieczeństwo związane z występującym oblodzeniem nawierzchni. Zdarza się, że są także wykorzystywane do rozprowadzania kruszywa podczas budowy dróg oraz nawozów na dużych powierzchniach takich jak boiska piłkarskie. Jest to zatem urządzenie o szerokim spektrum zastosowania.

Jakie są zalety piaskarek komunalnych?

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach jest obowiązek odladzania dróg. Niedopełnienie tego obowiązku obarczone jest wysokimi karami finansowymi. Ma to za zadanie umożliwienie bezpiecznego korzystania z nich. Jednak z gładką warstwą lodu nie łatwo sobie poradzić. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest posypywanie drogi piaskiem. Piasek, dzięki swojej strukturze znakomicie zwiększa tarcie, sprawiając, że droga staje się bezpieczna. Jednocześnie używanie piasku do zabezpieczania oblodzonej nawierzchni sprawia, że zarówno karoseria aut, jak i obuwie pieszych nie są narażone na szkodliwe działanie substancji chemicznych. Usunięcie piasku ogranicza się do jego zmiecenia po roztopach. Jest to zatem rozwiązanie proste i bezpieczne. Ręczne rozsypywanie piasku jest zadaniem nie tylko praco- i czasochłonnym. Jest też obciążone dodatkowymi wadami takimi jak nierównomierne zabezpieczenie drogi. Tu najlepszym rozwiązaniem jest użycie mechanicznej piaskarki komunalnej. Są to bardzo solidne i wydajne urządzenia, które pozwalają na zabezpieczenie dużej powierzchni w krótkim czasie. Piaskarki umożliwiają precyzyjny rozsiew materiału. Piaskarki występują w różnych wariantach, dzięki czemu można z łatwością dobrać maszynę spełniająca oczekiwania, oraz posiadają różną pojemność zbiorników na materiał do rozsiewu.

Piaskarki komunalne są nieodłącznym elementem zimowego krajobrazu. Dzięki nim zarówno kierowcy, jak i piesi mogą bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach niezależnie od tego, jak trudne są aktualnie warunki atmosferyczne. Stanowią one gwarancję bezpieczeństwa. Urządzenia komunalne najlepiej jest kupować od zweryfikowanych dostawców i wybierać sprzęty renomowanych producentów. Dzięki temu mamy gwarancje skuteczności działania oraz długiej żywotności urządzenia.