Rozsiewacze

Wielkość plonu to wypadkowa różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest nawożenie. Dla wydajności uprawy znaczenie ma nie tylko dobór odpowiednich nawozów i ich ilości, ale też ich równomierne rozłożenie. To zadanie ułatwia rozsiewacz do nawozu.

Szeroki wybór rozsiewaczy znajdziesz w sklepie Dexwal.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Rozsiewacze do nawozu – niezbędne do wydajnego nawożenia

Rozsiewacz to maszyna umożliwiająca równomierną aplikację nawozów do gleby. Jego najważniejsze elementy to zbiornik, mieszadło, denko zsypu oraz tarcza rozwierająca i rozsiewająca. Działanie rozsiewacza polega na przetransportowaniu za pomocą rynien znajdującego się w zbiorniku nawozu do tarczy rozsiewającej i rozrzuceniu go po polu.

Zasada działania maszyny nie jest skomplikowana, ale jej prawidłowa obsługa wymaga wiedzy i doświadczenia. Skuteczność nawożenia za pomocą rozsiewacza zależy od ustawienia oraz doboru parametrów. W połączeniu z zachowaniem właściwej techniki jazdy ciągnikiem zapewnia to regularne rozrzucenie nawozu i tym samym optymalne odżywienie wszystkich roślin.

 

Rozsiewacz nawozu Dexwal – najwyższa jakość i funkcjonalność

Konfigurowalność jest jedną z kluczowych cech każdego rozsiewacza. Dzięki niej rolnik może odpowiednio ustawić maszynę i dostosować jej działanie do aktualnych warunków. Drugim istotnym aspektem jest trwałość i niezawodność. Oba wymagania spełniają wszystkie rozsiewacze nawozów dostępne w ofercie firmy Dexwal.

Przy projektowaniu maszyn dużą wagę przykładamy do ich funkcjonalności i ich zastosowaniu. Wynikiem są nie tylko szerokie możliwości ustawień poszczególnych modeli, ale też ich zróżnicowanie. Dbamy o to, by każdy rolnik, bez względu na to, jakie są jego potrzeby, znalazł w naszej ofercie rozsiewacze dostosowane do swoich potrzeb.

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór rozsiewaczy do nawozu przystosowanych do użytkowania w różnych uprawach. Produkujemy zarówno rozsiewacze sadownicze, jak i modele stworzone z myślą o uprawie zbóż, warzyw i innych roślin.

W katalogu Dexwal dostępne są rozsiewacze rzędowo-sadownicze (TAJFUN 600S i 1200S), wapienno-nawozowe (TAJFUN 600 i 1200), lejkowe jednotalerzowe, lejkowe sadownicze, dwutalerzowe zawieszane (TORNADO DUO 600 LIFT i 1200) model Kukuryźnik.