Siewniki

Niegdyś uprawy zbóż, warzyw lub roślin olejowych wymagały siania ręcznego. Dziś ten proces jest znacznie wydajniejszy i mniej czasochłonny dzięki siewnikom. Maszyny tego typu należą więc do najważniejszych elementów wyposażenia gospodarstwa rolnego.

Poniżej znajdziesz wybór siewników firmy Dexwal.

Wyświetlanie jednego wyniku

Siewniki – maszyny rolnicze o kluczowym znaczeniu

Siewniki, razem z traktorami oraz kombajnami, są zaliczane do maszyn rolniczych o największym znaczeniu. Dzięki nim jedna z czynności najważniejszych dla uprawy roli – sianie – mogła zostać zautomatyzowana. Początków tego typu sprzętu należy upatrywać już w starożytności, ale ówczesne konstrukcje cechowały się ograniczoną funkcjonalnością.

Urządzenia zbliżone do dzisiejszych pojawiły się na początku XVII wieku, a ich upowszechnienie datuje się zaś na następne stulecie. Współczesne agregaty to urządzenia o bardzo dużych możliwościach, a poszczególne modele są silnie zróżnicowane.

Wśród współczesnych siewników wyróżnia się dwa rodzaje – rzędowe i rzutowe. Te pierwsze dzielą się z kolei na siewniki zbożowe oraz punktowe (stosowane do prac wymagających dużej dokładności – siewu kukurydzy, marchwi, bawełny, słonecznika itp.). Siewniki rzutowe przeznaczone są natomiast do pracy z drobnymi nasionami. Do tej grupy zalicza się między innymi siewnik poplonów Dexwal ZEFIR.

Model ZEFIR doskonale nadaje się do siewu takich roślin jak gorczyca, koniczyna czy facelia. Z powodzeniem można użyć go także do siania traw.

 

Siewniki rolnicze w ofercie firmy Dexwal

Wybierając siewnik, należy wziąć pod uwagę różne parametry. Wśród tych, które mają największe znaczenie dla bezproblemowej pracy, należy wymienić przede wszystkim szerokość roboczą i transportową, pobór mocy, pojemność zbiornika na nasiona oraz liczbę rzędów (ostatnia cecha dotyczy tylko siewników rzędowych).

Siewniki dostępne w tej kategorii projektujemy z myślą o najlepszych parametrach użytkowych. Dlatego stosujemy wyłącznie materiały przetestowane pod kątem wytrzymałości i najnowocześniejsze technologie, zapewniające efektywną oraz bezproblemową eksploatację bez obaw o przypadkowe uszkodzenie sprzętu nawet w najtrudniejszych warunkach.

Siewniki Dexwal cechują się możliwością dopasowania do specyfiki różnych upraw. Płynna, 10-stopniowa regulacja oraz szerokość robocza w zakresie od 2 do 15 metrów znacznie poszerzają ich zastosowanie, a zbiornik o pojemności 100 litrów gwarantuje wydajną pracę.

Sygnowany przez Dexwal siewnik do trawy i poplonów jest napędzany silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora. Za sterowanie odpowiada zaś dołączony pilot. To sprawia, że jego obsługa jest nieskomplikowana i intuicyjna, a operator może skupić się na innych aspektach.

 

Dexwal – najwyższa jakość i kompleksowa obsługa

Dużą wagę przykładamy do kwestii zadowolenia naszych klientów. Kupując w naszym sklepie możesz liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru sprzętu najlepiej dopasowanego do twoich potrzeb. 30-letnie doświadczenie w produkcji maszyn rolniczych pozwoliło nam doskonale poznać tę branżę i zaoferować kontrahentom nie tylko najwyższej jakości sprzęt, ale też najlepszą obsługę.

Poza siewnikami, w naszej ofercie znajdziesz też szeroki wybór innych urządzeń agrotechnicznych. Są wśród nich między innymi rozsiewacze, brony i agregaty talerzowe, agregaty uprawowe, kultywatory, głębosze, pługi, agregaty ścierniskowe chwastowniki i włóki łąkowe. Dzięki dużej różnorodności produktów możesz kompleksowo wyposażyć swoje gospodarstwo w sprzęt niezbędny do prowadzenia upraw różnego rodzaju.